Organisation

- sammen giver vi håb og skaber en bedre fremtid

Hovedbestyrelsen

From Street to Schools hovedbestyrelse består af 5 bestyrelsesmedlemmer, heraf en formand og en næstformand, samt yderligere 2 suppleanter. Hovedbestyrelsen varetager den daglige drift og administration af organisationen og sørger for at afholde workshops for de frivillige i lokalforeningerne samt den årlige generalforsamling. Hovedbestyrelsen afvikler også forskellige projekter i samarbejde med andre organisationer. Efterfølgende kan du se hovedbestyrelsens repræsentanter.

Maqbul Hussain Shir Hussian

Muneer Ahmad Nasiri

Formand

Cand.scient.
muneer@fsts.dk

zaki

Zaki Mohebi

Næstformand
Marketingansvarlig

Cand.scient.
marketing@fsts.dk

eimal

Mohammad Eimal M. Sarwar

Frivilligkoordinator

Cand.scient.pol
eimal@fsts.dk

Esmat

Esmat Khedri

Kasserer

Cand.merc.
esmat@fsts.dk

969BC0BD-CF4E-452E-82B6-BEB7960B551B

Ahmed Zobair Mohebi

Projektkoordinator

Stud.cand.mag.
projekter@fsts.dk

Ahmad

Ahmad Mohammadi

Sponsoransvarlig
Suppleant

Stud.cand.merc.
sponsor@fsts.dk

9D26ABF3-6469-47FF-BFA5-81C32F765726

Hamida Wayand

Sponsoransvarlig
Suppleant

Cand.Odont.
sponsor@fsts.dk

mina

Mina Qaume

Fondsansvarlig
Frivillig i Hovedbestyrelsen

Stud.scient.pol
mina@fsts.dk

Farzana Shir Hussain

Donya Barakzai


Frivillig i Hovedbestyrelsen

Stud.Cand.oecon
donya@fsts.dk

Dunya

Dunya Zadran

Sponsoransvarlig
Suppleant

Cand.polyt
dunya@fsts.dk

Lokalforeninger

Ønsker du også at give udsatte gadebørn en lysere fremtid, en god barndom og en skolegang – og samtidig blive en del af et stort fælleskab med et godt sammenhold? Så er du mere end velkommen til at kontakte en af vores lokalforeninger – vi kan altid bruge flere frivillige hænder.